Yurtdışında Marka Tescili

Yurtdışında Marka Tescili


Madrid Protokolü Uyarınca Marka Tescil Başvurusu

Yurtdışında marka tescili yaptırmak için kullanlan çeşitli sistemler vardır. Bu sistemlerden en çok tercih edileni Madrid Protokolü uyarınca yapılan marka tescil başvurularıdır. Madrid Protokolü 80'den fazla ülkenin taraf olduğu bir protokoldür. Ülkemiz de Madrid Protokolüne taraf olup protokole üye ülkeler için Türk Patent Enstitüsü üzerinden marka tescil başvurusu yapılabilmektedir. Madrid Protokolü uyarınca marka tescil başvurusu yapılabilmesi için marka tescil başvurusu sahibinin markasının Türkiye'de tesclilli ya da tescil başvurusu yapılmış olması gerekmektedir. Madrid Sistemi hem süreç hem de maliyet bakımından elverişlidir. Protokole üye ülkeler ve marka tescili maliyetleri için yurtdışı marka danışmanlarımızı arayınız.

Münferit Marka Tescil Başvurusu

Yurtdışında marka tescili yaptırmanın diğer bir yolu münferit marka tescil başvurusu yapmaktır. Münferit marka tescil başvurusu genellikle Madrid Protokolüne üye olmayan ülkelerde marka tescil ettirmek için tercih edilmektedir. Madrid Protokolüne üye olan ülkeler için de münferit marka tescil başvurusu yapılabilmektedir. Münferit marka tescil başvurusu ilgili ülkedeki çözüm ortağımız olan marka vekili üzerinden gerçekleşmektedir.  Ülkeler bazında süreç ve maliyet bilgileri için yurtdışı marka danışmanlarımızı arayınız.

Avrupa Birliği Topluluk Marka Tescil Başvurusu

Topluluk Markası tüm Avrupa Birliğinde geçerli olan bir marka tescili sistemidir. Sistem sayesinde tek başvuru ile birliğe üye 27 ülkede marka tescil talebinde bulunulabilmektedir. Topluluk marka tescil başvurusu ile 27 ülkede geçerli olan bir tek tescil belgesi elde edilmektedir. Topluluk markası için hem Madrid Protkolü uyarınca hem de münferit marka tescil başvurusu yapılabilmektedir. Topluluk Markası ile ilgili süreç ve maliyet bilgileri için yurtdışı marka danışmanlarımızı arayınız.

Destek için bizi arayın 0216 510 5301 ya da e-posta gönderin info@bilimpatent.com.tr

Uzman destek ekibimiz ile ihtiyaç duyduğunuz konularda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.
BİLİM PATENT © 2013 & Tüm hakları saklıdır.